Telefon: (22) 57 39 733 Fax: (22) 57 39 757 E-mail: info@cibetreenergy.pl
Znajdujesz się w: Oferta handlowa > Wymienniki ciepła - odzysk ciepła > Płytowe uszczelkowe wymienniki ciepła KELVION

Płytowe uszczelkowe wymienniki ciepła KELVION-GEA - Informacje ogólne

Uszczelkowe płytowe wymienniki ciepła KELVION (dawniej GEA Ecoflex)

Firma GEA Ecoflex GmbH (obecnie KELVION PHE GmbH) jest długoletnim, bardzo doświadczonym i uznanym producentem płytowych uszczelkowych wymienników ciepła. W 2015 jako jedna z szeregu spółek koncernu GEA zajmujących się wymiennikami ciepła, zyskała nowego właściciela i występuje obecnie pod nową marką KELVION (na cześć Lorda Kelvina, autora praw termodynamiki który w uznaniu osiągnięć towarzyszy nam na co dzień jako patron jednostki temperatury).

Płytowe uszczelkowe wymienniki ciepła, podobnie jak ich lutowani bracia, znajdują bardzo szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża intensywność wymiany ciepła, duże moce cieplne, kompaktowa budowa wymiennika. Dodatkowo – w odróżnieniu od wymienników lutowanych – płytowe skręcane wymienniki ciepła oferują możliwość demontażu i dokładnego czyszczenia a także ewentualną możliwość rozbudowy (np. w przypadku zwiększenia mocy cieplnej).

 

 

Seria NT

Podstawowa, najbardziej uniwersalna seria wymienników uszczelkowych Kelvion. Doskonała kombinacja wysokiej sprawności, różnorodności rodzajów i materiałów płyt, rodzajów ram i uszczelek sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie do większości typowych zastosowań.
 
     

Seria NH

Tam, gdzie kończy się zakres ciśnień serii NT, wkracza do akcji seria NH, predestynowana do jeszcze większych ciśnień. Nowatorska konstrukcja płyt umożliwia wytrzymałość na ciśnienie aż do 30 bar.

   
     

Seria NX

Tam, gdzie potrzebna jest najwyższa wydajność przy kompaktowej zabudowie, tam potrzeba wymiennika serii NH. Profile o zagęszczonym pofałdowaniu powierzchni zwiększają burzliwość przepływu i powodują zwiększenie wydajności przy jednoczesnej wytrzymałości na ciśnienie. Dla ciśnień do 30 bar i różnic temperatur pomiędzy mediami na wlocie aż do 1°C.

   
     

Seria Free Flow

Jeżeli mamy do czynienia z mediami zabrudzonymi, zawierającymi cząstki stałe, tam potrzeba wymiennika specjalnego przeznaczenia serii NW (Free Flow). Płyty o głębokim tłoczeniu tworzą kanały o zwiększonym przekroju, co zapobiega wszelkim zatorom. Jednocześnie większe kanały generują niższe straty ciśnienia nawet przy lepkich mediach.

   
     

Seria ND (Safety Therm)

W przypadkach, gdzie nawet najbardziej nieprawdopodobny wyciek i zmieszanie mediów po prostu nie mogą się zdarzyć wkracza do akcji wymiennik serii Safety Thermm. Podwójne, specjalnie uformowane płyty zapewniają całkowite bezpieczeństwo i brak styczności obydwu mediów nawet w najbardziej wymagających warunkach.

 

     

Seria LWC

Konwencjonalnie uszczelniane płytowe wymienniki ciepła szybko docierają do swoich granic przy zastosowaniu mediów krytycznych. Rozwiązaniem są wymienniki płytowe serii LWC składające się z laserowo spawanych kasetonów. W takim wymienniku kanały, w których płyną oba media są całkowicie i nierozerwalnie oddzielone od siebie, nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach pracy. Jednocześnie kasetony dają elastyczność montażu, czyszczenia i ewentualnej rozbudowy wymiennika typową dla standardowych wymienników uszczelkowych.