Telefon: (22) 57 39 733 Fax: (22) 57 39 757 E-mail: info@cibetreenergy.pl
Znajdujesz się w: Oferta handlowa > Wymienniki ciepła - odzysk ciepła > Płytowe lutowane wymienniki ciepła KELVION

Płytowe lutowane wymienniki ciepła KELVION-GEA WTT - Informacje ogólne

Lutowane płytowe wymienniki ciepła KELVION (dawniej GEA WTT)

Firma GEA Ecoflex GmbH (obecnie KELVION Brazed PHE GmbH) jest kontynuatorem firmy Wilchwitzer Thermo-Technik GmbH powstałej w 1992 r. W roku 2004, po przejęciu przez koncern GEA, firma WTT GmbH zmieniła nazwę na GEA WTT GmbH i weszła w skład grupy GEA. Obecnie cały dział wymienników ciepła GEA występuje pod nową marką KELVION.

Asortyment wymienników lutowanych ECOBRAZE obejmuje wymienniki lutowane miedzią (seria GBS i WP oraz nowości: serie GBE, GKS i GKE),  wymienniki lutowane niklem (seria GNS) a także kolejna nowość – wymienniki lutowane lutem stalowym (seria GVH i GVS).

Oferta obejmuje ogromny wachlarz króćców przyłączeniowych (gwint zewnętrzny, wewnętrzny, złączki do lutowania, kołnierze itp.) oraz schematów prowadzenia mediów (wymienniki jedno- i wielostopniowe, z króćcami na płycie czołowej lub czołowej i tylnej, króćce dodatkowe itp.).

W ofercie znajdują się również wymienniki w wersji wysokociśnieniowej, oznaczone symbolem GBH i WH. 

 

Budowa i sposób działania

Wymienniki płytowe ciepła marki KELVION (d. GEA WTT) składają się z określonej liczby profilowanych płyt ze stali szlachetnej łączonych ze sobą lutem miedzianym, niklowym lub nowym lutem stalowym VacInox. Płyty są naprzemiennie układane w pakiety: co druga z nich jest obracana o 180° w pionie, dzięki czemu powstają dwa niezależne od siebie kanały przepływu, w których płynące media prowadzone są przeciwprądowo. Profilowanie płyt zapewnia powstawanie przepływu o dużej turbulencji, co umożliwia bardzo efektywną wymianę ciepła nawet przy małych przepływach. Wymienniki są standardowo wyposażone w króćce z gwintem zewnętrznym. Możliwe jest wykonanie wymienników z króćcami z gwintem wewnętrznym, lutowanymi, kołnierzami.

 

 

Izolacja i połączenia

Płytowe wymienniki ciepła marki KELVION (d. GEA WTT) można zamawiać w komplecie z izolacją ze sztywnej pianki poliuretanowej (zdejmowalną) lub preizolowane (z izolacją umieszczoną fabrycznie na stałe). Do zastosowań chłodniczych stosowana jest izolacja dyfuzjoszczelna NBR.
Do wymienników z gwintem zewnętrznym oferujemy śrubunki do spawania, lutowania, gwintowane lub nakręcane kołnierze.

 

 

Zastosowanie

Wymiana ciepła jest jednym z najważniejszych i podstawowych procesów technologicznych stosowany praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu. Typowym obszarem zastosowań płytowych wymienników ciepła firmy GEA WTT są wymiennikowe węzły cieplne oraz instalacje wewnętrzne (przygotowanie c.w.u., ogrzewanie podłogowe, instalacje solarne), parowniki/skraplacze pary w instalacjach chłodniczych, przemysłowe instalacje chłodzące i grzewcze (chłodnice olejowe, podgrzewacze oleju) itd. Znajdują zastosowanie tam, gdzie potrzebny jest wydajny a zarazem kompaktowy wymiennik ciepła.

 

 

Dobór

Za pomocą programu komputerowego zapewniamy dobór optymalnej konstrukcji do Państwa potrzeb i zakresu zastosowania. Program obliczeniowy jest narzędziem wspomagającym dobór lutowanych wymienników płytowych odpowiednio do potrzeb. Program można pobrać z naszej strony w zakładce „Pobierz program doboru”. Jednocześnie zalecamy i zachęcamy do kontaktu z nami w celu zagwarantowania najbardziej optymalnego doboru dla Państwa zastosowania. Nasi inżynierowie chętnie i szybko doradzą Państwu i zaproponują odpowiednie rozwiązanie.

 

 

Materiały

Płyty: AISI 316/1.4401; SMO 254/1.4547

Lut: miedź, nikiel, stal (VacInox)

 

 

Parametry robocze

 • GBS (lut miedziany): max. parametry 30 bar / +200°C
 • WP (lut miedziany): max. parametry 30 bar / +200°C
 • GBE (lut miedziany): max. parametry 25 bar / +150°C
 • GBH (lut miedziany): max. parametry 45 bar / +150°C lub 40 bar / +200°C
 • WH (lut miedziany): max. parametry 45 bar / +150°C lub 40 bar / +200°C
 • GBH-HP (lut miedziany): max. parametry 140 bar / +150°C
 • GKS (lut miedziany): max. parametry 40 bar / +170°C
 • GKE (lut miedziany): max. parametry 30 bar / +150°C
 • GKH (lut miedziany): max. parametry 50 bar / +150°C lub 45 bar / +170°C
 • GVH (lut stalowy): max. parametry 25 bar / +200°C
 • GNS (lut niklowy): max. parametry 16 bar / +200°C
 • GNH-HP (lut niklowy): max. parametry 46 bar / +150°C