Telefon: (22) 57 39 733 Fax: (22) 57 39 757 E-mail: info@cibetreenergy.pl
Znajdujesz się w: Oferta handlowa > Zawory kulowe BÖHMER > Obszary zastosowań

Obszary zastosowań zaworów BÖHMER

 
Zawory kulowe Böhmer DN 3 – DN1400 znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest szybko działająca i pewna armatura odcinająca.

 

 

Ciepłownictwo I para

Preizolowane zawory kulowe Boehmer świetnie sprawdzają się w sieciach ciepłowniczych zarówno napowietrznych, jak i podziemnych a także w węzłach cieplnych.

 

Magazyny gazu

Zawory kulowe Böhmer stosowane są w magazynach gazu również w obszarach o szczególnym stopniu bezpieczeństwa, np. jako zawory bezpieczeństwa SAE. 

 

Rurociągi przesyłowe

Zawory kulowe Böhmer gwarantują bezpieczną eksploatację rurociągów przesyłowych i dystrybucyjnych w zakresie ropy naftowej i gazu

         

Rafinerie i instalacje przemysłowe

Zawory kulowe Böhmer niezawodnie pracują na rurociągach produktowych, np. dla etylenu, propylenu, propanu lub butanu a także przy sterowaniu procesami krakingowymi. Także przy zastosowaniach w krytycznych stanach przejściowych, w których równocześnie występują fazy ciekłe i gazowe.

 

Energetyka

Zawory kulowe Böhmer znajdują zastosowanie we wszystkich znaczących obszarach działania energetyki (gaz ziemny, oleje, ciepłownictwo/para, gazy nietypowe oraz materiały sypkie).

 

Platformy wiertnicze

Również na platformach wiertniczych zawory kulowe Boehmer znajdują ważne zastosowanie (w szczególności zawory wieloczęściowe).
         

Przemysł stoczniowy

Zawory kulowe Böhmer znajdują zastosowanie w rurociągach na statkach towarowych I tankowcach. Można je również spotkać w wielu specjalistycznych zastosowaniach w stoczniach.
 

Zastosowania podmorskie

Dla zastosowań podmorskich Böhmer produkuje zawory wg specyfikacji Klienta oraz w opariciu o normy API 6D SS.
 

Budowa tuneli

Böhmer jest jednym z wiodących producentów zaworów kulowych do maszyn wiertniczych używanych przy budowie tuneli.
         

Hydraulika / pneumatyka

Zawory kulowe Böhmer gwarantują niezawodną pracę hydraulicznych i pneumatycznych komponentów maszyn w budownictwie i zastosowaniach przemysłowych.

 

Materiały sypkie

W wielu branżach przemysłu zawory kulowe Böhmer sterują przepustem materiałów proszkowych i granulatów, np. pasz lub pelletów.
 

Gazy I gazy specjalne

Sprawdzona konstrukcja I materiały zaworów kulowych Böhmer umożliwiają ich zastosowanie dla praktycznie wszystkich stosowanych w przemyśle gazów.
         

Zawory kulowe na zamówienie

Dzięki 60-letniemu doświadczeniu I niezwykle szerokiej wiedzy w zakresie budowy armatur Böhmer jest w stanie znaleźć pasujące rozwiązanie do każdej aplikacji Klienta.